Plesová sezóna a účesy

Obrázok

Plesová sezóna a účesy

Plesová sezóna sa začala a my ženy sa na ňu chceme adekvátne pripraviť. Okrem šiat a doplnkov je jednoznačne dôležitý účes. Nad účesom uvažujeme tak, aby ladil k makeupu a hlavne k šatám. Chceme byť krásne upravené, elegantné a zase raz nezabudnuteľné.


Obrázok

Internet je plný tipov a rád na skvelé účesy. Stačí ísť k dobrému kaderníkovi a ten vám upraví vlasy podľa vašich predstáv. My vám dnes prinášame pár našich obľúbených účesov, z ktorých niektoré zvládnete aj v pohodlí domova. Na druhej strane - prečo si nedopriať raz za čas kvalitnú úpravu vláskov u kaderníka? :-)

Obrázok

Asi tým najjednoduchším účesom je polovičný cop. Budete potrebovať objemovú penu, lak na vlasy na zafixovanie účesu a kulmu (či kvalitnú žehličku na vlasy). 

 1. do vlhkých vlasov aplikujte trochu objemovej peny a vyfúkajte fénom vlasy
 2. konce navlňte buď kulmou, alebo žehličkou (dbajte aj na ochranu vlasov pred tepelnou úpravou a použite ochranný prípravok)
 3. vrchné vlasy prelakujte lakom na vlasy a jemne natupírujte pre väčší objem
 4. následne vrchné pramene vlasov pripnite pinetkami v polovici hlavy a ozdobte nejakou sponou - podľa celkovej vizáže

Obrázok
Takýmto spôsobom môžete experimentovať aj s drdolom na jednej strane hlavy, či vzadu v spodnej časti. Postup je približne vždy ten istý.

Hitom je drdol s pramienkom zapletaného copu. Ako na to?

 1. vlasy upravte ako zvyčajne - objem dodajte objemovou penou 
 2. po jednej strane hlavy si zapleťte vrkoč (dbajte na to, aby nebol príliš pevný) a na konci upevnite gumickou
 3. zvyšné vlasy dajte do gumičky a prevlečte cez cop výplň
 4. konce vlasov natupírujte a obmotajte okolo výplne a následne aj vrkoč, ktorý nenápadne pripevnite pinetkami 
 5. celý účes zafixujte lakom na vlasy

Obrázok

Tie, ktoré sa pýšia dlhými vlasmi môžu zažiariť klasickými vlnami. Všetky vlasy prehoďte cez jednu stranu pleca a druhú stranu obzvláštnite štrasovou sponou, alebo aj perím. Fantázii sa naozaj medze nekladú a záleží od celkového outfitu, vkusu a nálady. 

Pre elegantné dámy je perfektný hladký drdol posadený vyššie na hlave. Bez ofiny a do hladka vyčesaný. Je elegantný, “šik”, a budete vyzerať ako femme fatale :-)

 1. vlasy uhlaďte ošetrujúcim krémom, ktorý sa dá použiť ako do vlhkých vlasov, tak aj do suchých
 2. následne vyžehlite pramene vlasov a pomocou výplne ich upravte do drdola, ktorý upevnite pinetkami tak, aby neboli vidieť
 3. celý účes nasprejujte sprejom na vlasy pre dokonalý lesk
 4. účes sa dá obzvláštniť kvetom, sponou, pierkami a inými doplnkami :-)

Obrázok

Doprajte si v ten večer výraznejší makeup. Či už to bude žiarivý červený rúž, ktorý bežne nenosíte. Alebo dymové líčenie očí doplnené o klasickú linku. K tomu bude dokonalý účes už len čerešničkou na torte. Tak či onak - so správnym účesom budete neodolateľná! 

Obrázok

 

Pridať nový komentár

You must have Javascript enabled to use this form.
randomness