Starostlivosť o Clip-in Vlasy a iné príčesky

Prosím ak chcete vlásky využívať dlhodobo venujte pár krátkych minút a prečítajte si dôležité informácie a rady!

Je veľmi dôležité uvedomiť si, že aj príčesky zo 100% ľudských vlasov sú už mŕtve. To znamená, že nedostávajú prirodzenú výživu z pokožky ľudského tela. Preto sú ochudobnené o hydratáciu, bielkoviny a keratín. Tieto zložky sú prirodzenou dôležitou súčasťou živého vlasu. Keďže ľudské vlásky použité na príčesok nemajú po odstrihnutí z hlavy odkiaľ získať potrebné vitamíny, musíme im pomôcť ich doplniť.  

1. Farbenie príčesku z ľudských vlasov:

Príčesky z ľudských vlasov farbíme len na vlastnú zodpovednosť. Kučeravé CLIP-IN neodporúčame farbiť vôbec, nakoľko sú špeciálne chemicky skučeravené teplom a ďalší chemický proces (farbenie) ich veľmi zaťaží. Konečný výsledok nemusí zodpovedať požiadavkám.

Keď ste sa rozhodli príčesky zo 100% ľudských vlasov farbiť, používajte len kvalitné farby. Toto pravidlo je veľmi dôležité a týmto krokom sama rozhodujete o kvalite vláskov po farbení. Ideálnou voľbou  je nechať si ich zafarbiť u spoľahlivej kaderníčky, ktorá používa profesionálne farby. Dôležité: Príčesky z ľudských vlasov farbíme len zo svetlejšej na tmavšiu! Nikdy nie naopak. V žiadnom prípade neodporúčame príčesky zosvetľovať, je to veľmi zaťažujúce.

Ak však stavíte na domáce farbenie, sú bežne dostupné kvalitné farby značky Schwarzkopf, či L'oreal Paris. V každom prípade sa vždy radšej poraďte s človekom z branže. Pri CLIP-IN vlasoch si najskôr farbenie odskúšajte na jednom najtenšom prameni. Celý postup farbenia môžete nájsť na našej stránke www.nanicvlasy.sk v sekcii CLIP-IN CLÁNKY  “Farbili sme CLIP-IN vlasy”.

Nikdy nefarbite vlásky treťotriednymi lacnými farbami. Nie sú vyživované vitamínmi a navyše obsahujú agresívnu chémiu. Silver šampón na stiahnutie blond odtieňa sa smie použiť. Je vynikajúci na dosiahnutie odtieňa PLATINA.

2. Žehlenie a kulmovanie príčesku z ľudských vlasov:

Pred žehlením a kulmovaním v malom množstve použite na príčesok z ľudských vlasov tepelný ochranný sprej, ktorý chráni vlásky pred vysokými teplotami. Sprej zakúpite v každej bežnej drogérii. Jednoducho vlásky zo vzdialenosti cca 30cm nastriekajte a môžete pokojne žehliť, resp. kulmovať.

3. Umývanie príčesku z ľudských vlasov:

Príčesok zo 100% ľudských vlasov umývajte, až keď si to naozaj vyžaduje. Pri dennom nosení a v bežnom prostredí štandardne umývame príčesok 1 až 2-krat do mesiaca. Ak už nie je pružný a poddajný,  je vhodný čas ho umyť. Pozor, veľmi častým umývaním sa môže príčesok z ľudských vlasov znehodnotiť.

Umývanie je jednoduché:

  1. Napustite si umývadlo, alebo nejakú nádobku vlažnou vodou. Vytlačte do nej kúsok kvalitného šetrného šampónu (najlepšie detský,  alebo obsahujúci zložku prírodný bio keratín, nie chemický). Príčesok ponorte do vody.
  2. Jemne ho umyte (plákajte), nikdy nešúchajte (neprepierajte)! Opláchnite ho vlažnou vodou.
  3. Na opláchnutý príčesok naneste výživný balzám určený na suché, resp. farbené vlasy. Po krátkom pôsobení príčesok opäť opláchnite vlažnou vodou.
  4. Jemne vytlačte z príčesku vodu (rukou). Nechajte ho voľne uschnúť (napr. položené na suchom uteráku).

Nikdy 100% ľudské vlasy nefénujte. Takisto sa vyhýbajte priamemu slnku a inému tepelnému zdroju (radiátor a pod.). Najlepšia je izbová teplota. Keď sú vlásky takmer suché prečešte ich vlhkým, riedkym hrebeňom (začíname od končekov až po koreň, resp. klipky). Pracujte s príčeskom opatrne, neťahajte a nešúchajte ho. Ľudské vlasy použité na príčesku znesú menej ako naše vlasy. Z času na čas týmto vláskom doprajte revitalizačnú kúru v podobe zábalu a kvalitnej masky!

Clip-in vlasy odporúčame pravidelne podstrihávať, cca raz za mesiac a pol až dva mesiace. Je dôležité predchádzať prirodzenému štiepeniu končekov vlasov a to pravidelným podstrihnutím. Takto Clip-in vlasy vydržia v super stave dlho.

4. Všeobecné pravidlá starostlivosti o príčesok z ľudských vlasov:

100% ľudské vlásky po každom použití prečešte vlhkým hrebeňom, začnite od končekov a postupne češte vyššie až ku korienkom. Vlásky neťahajte nasilu, pracujte jemne. Nezáleží na tom ako dlho ste vlásky mala na hlave, vždy ich pred odložením prečešte. Najlepšie je nájsť si na odkladanie bezpečné a suché miesto (napr. krabica otvárateľná zhora).

5. Dôležitá rada na záver:

Bude to znieť možno divne, ale tak ako sa budete ku ľudským vlasom správať vy, taká bude odmena. Hovorím z vlastnej skúsenosti, skúsenosti našich zákazníčiek a dlhodobého testovania.

Venujte príčesku zo živých vlasov vhodnú starostlivosť. Ak budete vlásky zanedbávať, aj ony sa vám ,,odvďačia". Je len a len na vás, aký spôsob si zvolíte. Ďakujeme za dôveru a želáme vám veľa šťastných chvíľ s naším tovarom J

 

Želáme všetkým veľa radosti z používania clip in vláskov!